JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Szkolne Dyktando

Zakończyły się zmagania uczniów V LO w Szkolnym Dyktandzie, którego koordynatorką była p. Lucyna Barzycka. W potyczce z ortografią wzięło udział 45 uczniów. Mistrzynią Ortografii została Aldona Umel z klasy I c. Drugie miejsce ex aequo zajęły Monika Gajda z klasy II a oraz Magdalena Nitefor z III d.

Gratulujemy zwyciężczyniom!

Pomoc dla Ani

Mamy przyjemność poinformować o planach zorganizowania w naszej szkole wystawy fotografii, połączonej z aukcją charytatywną. Jej celem będzie zebranie środków finansowych na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Ani, córki naszej germanistki, Pani Magdaleny Czader.

Aby pozyskać materiał fotograficzny na aukcję, ogłaszamy konkurs fotograficzny, otwarty dla uczniów, nauczycieli, absolwentów oraz rodziców uczniów naszej szkoły. Prace – w formie elektronicznej - będzie można nadsyłać do wtorku, 8 listopada br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

20 zwycięskich fotografii zostanie przeznaczonych na aukcję, która odbędzie się po zebraniu rodziców w czwartek, 17 listopada br.  Cena wywoławcza jednej fotografii to 20 zł. Gdyby jednak ktoś wyraził wolę przekazania na ten cel większej sumy pieniędzy, będziemy wdzięczni za dodatkowe wsparcie…

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy V Liceum Ogólnokształcącego, Bursy i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego

Pragnę wyrazić Wszystkim Państwu wdzięczność za codzienny twórczy wysiłek, rozpoznawanie potrzeb każdego ucznia i wychowanka oraz dbanie o jego rozwój.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Państwu satysfakcji z pracy z młodzieżą i kolejnych sukcesów. Niech Państwa wiedza i pasja spotyka się z uznaniem i szacunkiem uczniów. Życzę pogody ducha oraz siły pozwalającej pokonywać wszelkie trudności.

Wszystkiego najlepszego!

Mirosław Frączek

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

7 października samorząd uczniowski V LO przeprowadził wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej. Do wyborów stanęło czterech kandydatów: Barbara Batycka, Natalia Kowalik, Ignacy Knyps oraz Natalia Sobik. Według protokołu wyborów największe poparcie uzyskała Natalia Sobik i Natalia Kowalik. Tym samym będą reprezentować naszą społeczność w MRM.

Gratulujemy!

Statystycznie – uprawnionych do głosowania było 269 uczniów, oddano 248 głosów, w tym 7 głosów oddano nieważnych.