JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Pomoc dla Ani

Mamy przyjemność poinformować o planach zorganizowania w naszej szkole wystawy fotografii, połączonej z aukcją charytatywną. Jej celem będzie zebranie środków finansowych na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Ani, córki naszej germanistki, Pani Magdaleny Czader.

Aby pozyskać materiał fotograficzny na aukcję, ogłaszamy konkurs fotograficzny, otwarty dla uczniów, nauczycieli, absolwentów oraz rodziców uczniów naszej szkoły. Prace – w formie elektronicznej - będzie można nadsyłać do wtorku, 8 listopada br. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

20 zwycięskich fotografii zostanie przeznaczonych na aukcję, która odbędzie się po zebraniu rodziców w czwartek, 17 listopada br.  Cena wywoławcza jednej fotografii to 20 zł. Gdyby jednak ktoś wyraził wolę przekazania na ten cel większej sumy pieniędzy, będziemy wdzięczni za dodatkowe wsparcie…

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo,

Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy V Liceum Ogólnokształcącego, Bursy i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego

Pragnę wyrazić Wszystkim Państwu wdzięczność za codzienny twórczy wysiłek, rozpoznawanie potrzeb każdego ucznia i wychowanka oraz dbanie o jego rozwój.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Państwu satysfakcji z pracy z młodzieżą i kolejnych sukcesów. Niech Państwa wiedza i pasja spotyka się z uznaniem i szacunkiem uczniów. Życzę pogody ducha oraz siły pozwalającej pokonywać wszelkie trudności.

Wszystkiego najlepszego!

Mirosław Frączek

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

7 października samorząd uczniowski V LO przeprowadził wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Bielska-Białej. Do wyborów stanęło czterech kandydatów: Barbara Batycka, Natalia Kowalik, Ignacy Knyps oraz Natalia Sobik. Według protokołu wyborów największe poparcie uzyskała Natalia Sobik i Natalia Kowalik. Tym samym będą reprezentować naszą społeczność w MRM.

Gratulujemy!

Statystycznie – uprawnionych do głosowania było 269 uczniów, oddano 248 głosów, w tym 7 głosów oddano nieważnych.

"Zobaczyć Matematykę"

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie po raz kolejny ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  „Zobaczyć Matematykę”. Celem konkursu jest propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych narzędzi komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne.

Prace nadesłać można do 14 lutego 2017 r. (o przyjęciu pracy do konkursu decyduje data stempla pocztowego). Prace oceniać będzie Jury, którego przewodniczącym jest dr hab. Antoni Leon Dawidowicz, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego (Instytut Matematyki UJ; Prezes Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Matematycznego).

Strona konkursu