Semestralne spotkanie z rodzicami

12 stycznia br. odbędą się semestralne spotkania z rodzicami.

Na godz. 16.15 zapraszamy rodziców członków Szkolnej Rady Rodziców. O godz. 17.00 rozpoczną się plenarne zebrania rodziców klas z wychowawcami, po czym indywidualne konsultacje z nauczycielami (do godz. 18.15).

Ze względu na zwolnienie lekarskie wychowawcy klasy II a p. Bartłomieja Żywczaka klasowe spotkanie rodziców zostaje odwołane.

W dniu zebrania na świetlicy szkolnej (parter) będzie możliwość obejrzenia prac malarskich i ceramiki p. Urszuli Klimek oraz p. Iwony Starko – obie panie będą gośćmi specjalnymi w czasie organizowanego 13 stycznia w naszej szkole „Dnia z pasją”. Przewidziano możliwość rezerwacji i kupna obrazów po zakończeniu wystawy.

Zapraszamy serdecznie!

Ranking "Perspektyw"

Redakcja „Perspektyw”ogłosiła kolejny ranking najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce. Nasze liceum zajęło w nim 26 miejsce w Polsce oraz 2 w województwie śląskim.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Wśród nich znalazły się: sukcesy szkoły w olimpiadach (V LO zajęło 35 miejsce w kraju), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (w rankingu maturalnym V LO zajęło 31 miejsce w kraju).

Gratulujemy ubiegłorocznym maturzystom i olimpijczykom oraz całej społeczności V LO!

Olimpiada Fizyczna

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do etapu okręgowego 66. Olimpiady Fizycznej. Są to uczniowie klasy III a – Filip Malinowski i Filip Ślazyk. Opiekunem uczniów jest p. Janina Kula.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Życzenia świąteczne

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice, Uczniowie, Absolwenci

i wszyscy związani z V Liceum Ogólnokształcącym

Z okazji zbliżających się Bożego Narodzenia składam serdeczne życzenia, aby w tym szczególnym czasie, każdy odnalazł nieprzemijające wartości – miłość w sercu, radość z bycia z rodziną i nadzieję na lepsze jutro.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Mirosław Frączek