JoomlaTemplates.me by BlueHost Reviews

Konkursy, konkursy ...

1. W VII edycji konkursu „Sprzączki i guziki z orzełkiem ze rdzy…” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Muzeum Katyńskim uczeń klasy II d Jakub Wyrobek został jego laureatem. W nagrodę weźmie udział w wyjeździe, którego droga będzie wiodła przez Białoruś i Litwę szlakiem tzw. białoruskiej listy katyńskiej (wyjazd odbędzie się w dniach 24 września – 1 października br.).

Strona konkursu

2. 14 września w bielskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu Literacko-Plastycznego, którego tematem były losy Sybiraków. W kategorii prac literackich nagrodzono: Magdalenę Nitefor za pracę Losy kobiet i dzieci zesłanych na Syberię (II miejsce), Agnieszkę Pechcińską za pracę Od Kazachstanu po Monte Cassino. Wspomnienia z lat wojennych Jerzego Superata (III miejsce) oraz Karolinę Rączkę za pracę Z zapisków z martwego wagonu (wyróżnienie).

Podziękowania otrzymał również p. Jerzy Jędryka opiekun uczennic, a szkołę wyróżniono Certyfikatem nadanym przez Związek Sybiraków Oddział w Bielsku-Białej potwierdzający dążenia do poznania trudnych, historycznych losów Polaków.

Strona konkursu

3. 16 września w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej odbyło się III Beskidzkie Dyktando Festiwalowe, pod honorowym patronatem prof. dra hab. Jerzego Bralczyka. Mistrzów ortografii wyłoniono spośród 210 uczestników, wśród których znalazły się dwie uczennice z „Piątki”. II miejsce zdobyła Magdalena Nitefor, IV miejsce przyznano Katarzynie Bartków. Uczennicami opiekuje się p. Lucyna Barzycka.

Informacja na stronie organizatora

Wyróżnienia dla laureatów olimpiad

Dziś - 19 września - w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych z województwa śląskiego. Na uroczystość zaproszono m. in. ubiegłorocznych absolwentów V LO, laureatów Olimpiady Matematycznej: Martę Mościcką oraz Wojciecha Klemensa wraz z opiekunem p. Tomaszem Szymczykiem  (niestety ze względu na inne obowiązki nie mogli uczestniczyć w uroczystości) oraz dyrektora szkoły p. Mirosława Frączka. Na uroczystości obecny był również uczeń klasy pierwszej Krzysztof Habdas, który w gimnazjum uzyskał w ubiegłym roku szkolnym tytuł laureata Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

Organizatorzy wręczyli uczestnikom listy gratulacyjne oraz nagrody.

Gratulujemy!

Informacja o spotkaniu na stronie Politechniki Śląskiej

Cambridge English: Advanced

20 września (wtorek) o godz. 7.10 odbędą się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia dodatkowe z języka angielskiego poświęcone przygotowaniom do zdania egzaminu Cambridge English: Advanced (CAE, poziom C1). Każde zajęcia będą poświęcone jednej części egzaminu (Reading & Use of English, Listening, Writing, Speaking).  Zajęcia prowadzi p. Aleksandra Krasucka.

Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na temat  egzaminu oraz przykładowe testy

VI Kongres Młodych Matematyków Polskich

Dziś - 18 września – kończy się VI Kongres Młodych Matematyków Polskich. Na kongresie, który odbywał się na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej byli również obecni uczniowie Piątki. Pod opieką p. Tomasza Szymczyka w kongresie wzięli  udział Wojciech Klemens – absolwent oraz Filip Ślazyk – III a. Zaproszenia na kongres otrzymali również Marta Mościcka i Filip Malinowski, jednak z różnych powodów nie mogli w nim wziąć udziału.