Konkurs na Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w konkursie na bożonarodzeniową kartkę świąteczną. Stwórzcie niepowtarzalny obraz łączący elementy Świąt Bożego Narodzenia i V Liceum Ogólnokształcącego!

Kartka powinna łączyć elementy nawiązujące do V Liceum Ogólnokształcącego oraz do symboliki świąt, zwyczajów i tradycji świątecznych lub noworocznych.

Format prac plastycznych (grafika, malarstwo, rysunek): maksymalnie A-5. Karta może być przygotowana również przy użyciu programów komputerowych. Prace plastyczne składamy w sekretariacie szkoły, pliki cyfrowe przesyłamy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin składania prac na konkurs 5 grudnia br.; ogłoszenie wyników 6 grudnia.

Najlepsze prace (zdaniem specjalnie powołanej komisji), zostaną powielone oraz rozesłane jak kartki świąteczne V Liceum Ogólnokształcącego. Dla zwycięzców przewidziane są również nagrody rzeczowe.

Biorąc udział w konkursie uczestnicy wyrażają tym samym zgodę do nieodpłatnego publikowania nadesłanych przez siebie kartek świątecznych w formie cyfrowej i drukowanej przez organizatora konkursu.

Komunikat

W czwartek – 17 listopada – zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas. W tym dniu możliwe będą również indywidualne konsultacje z nauczycielami (do godz. 18.15).

Jednocześnie informujemy, że przed zebraniami (16.15-17.00) na świetlicy odbędzie się ogólne spotkanie dla rodziców. Na spotkaniu prelekcje „Rodzic jako rodzic i rodzic jako partner" przedstawi  p. Anna Pilorz, pracownik Fundacji Zapobiegania i Resocjalizacji Uzależnień "Nadzieja" w Bielsku-Białej. Podczas prelekcji uzyskają Państwo odpowiedź m. in. na pytania co dzieje się z nastolatkiem  i jak mu współtowarzyszyć, aby przeszedł przez  trudną drogę dojrzewania. Co najbardziej przemawia do młodych, na co zwracać uwagę, co chroni przed uzależnieniami?

Jednocześnie p. Lidia Żmuda-Wójcik psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bielsku-Białej będzie do Państwa dyspozycji od 16.15 do 17.30 (jeśli będzie taka potrzeba, to czas dyżuru zostanie przedłużony).  P. Żmuda będzie dostępna w gabinecie szkolnego pedagoga (I piętro, sala 112).

Ok. godz. 17.30 na świetlicy szkolnej rozpocznie się aukcja charytatywna, której dochód chcemy przeznaczyć na leczenie i rehabilitację Anny Czader. Na aukcji będzie można wylicytować m. in. zdjęcia naszych uczniów i nauczycieli.

O godz. 16.15 w sali 105z spotkają się rodzice - przedstawiciele klas - Szkolnej Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszamy!

Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

28 października br. odbył się powiatowy etap Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym, której tegorocznym tematem jest Poprawa zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, w tym zapobieganie uzależnieniom od środków psychoaktywnych i uzależnieniom behawioralnym. W zawodach wzięli udział: Zuzanna Matuszna (klasa II b), Julia Osiadacz (klasa I c) oraz Szymon Gruszka (klasa II c). Po kilku dogrywkach ostatecznie do finału - odbędzie się 25 listopada w Cieszynie - zakwalifikowała się Zuzanna Matuszna, zajmując drugie miejsce. Szymon Gruszka zajął 4 miejsce a Julia Osiadacz miejsce 6.

Opiekunem uczniów jest p. Edyta Jano.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Stypendyści Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

Miło nam poinformować, że dwóch uczniów naszej szkoły zostało przyjętych do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Stypendystami zostali Anna Pacanowska (klasa II a) oraz Filip Ślazyk (klasa III a).

Gratulujemy!

Stypendium otrzymują wybitnie uzdolnieni uczniowie, którym Program pomocy pomaga rozwinąć zainteresowania i uzdolnienia.

Kolejna kwalifikacja do programu rozpoczyna się wiosną.